Hind: 50€
 

Raadiosageduslik lifting. Raadiosageduslikke elektromagnetilisi impulsse kasutavad kosmeetilised protseduurid on tuntud ühise nimetuse all: RF-lifting.
Metoodika olemus

RF- lained tekitavad osalise denaturatsiooni, kollageenkarkassi väändumise ja kokkutõmbumise (retraktsiooni), naha tiheduse suurenemise, tagades visuaalse liftingu – naha pinguldumise efekti.
Termoliftingu efekt on nähtav objektiivsel jälgimisel – visuaalselt ja kompides (Ameerika autorid nimetavad seda efekti - skin shrinking või tightening „särav nahk“).

Nahk mängib karkassi rolli, mis tagab nahale mehaanilised omadused – elastsuse, tugevuse, venivuse. Need omadused on naha dermis kihil tänu kollageen- ja elastiinkiududele, mis kuuluvad tema koostisse ning on keerdus pingul spiraalide kujul. Nooruses kollageen-ja elastiinkiud uuenevad pidevalt, vananedes uuenemisprotsess aeglustub, kiud-spiraalid venivad välja. Samuti aeglustub spetsiaalsete rakkude fibroblastide töö, mis lõhustavad ja utiliseerivad vana kollageeni ja elastiini kahjustunud kiud, mille asemele fibroblastid sünteesivad kiiresti uued noored kiud. Uuendustöö tulemusena tekib tugevam ja elastsem naha karkass, mis on analoogiline noorele eale.


Tulemusena halvenevad naha dermis kihi funktsionaalsed omadused märgatavalt – nahk kaotab elastuse ja vormi, närbub, muutub lõdvaks, ilmuvad kortsud. Seejuures kõik need ealised muutused ei ole näha mitte ainult näol, vaid ka kehal. Isegi inimestel, kes on aktiivselt tegelenud fitnessiga ja valanud iga päev higi spordisaalis, on nahk kaugel ideaalist ja mõnes kohas meenutab želeed - ennekõike käte ja jalgade sisekülgedel ning puusadel ja kõhul.

Üheks veenvamaks meetodiks loetakse hetkel raadiosageduslikku liftingut.
Milles seisneb siis raadiosageduste noorendava jõu saladus? Raadiosageduslik energia sunnib kollageen- ja elastiinkiude tihenema ja kokkutõmbuma. Vastavalt sellele pinguldub nahk seespidiselt, kortsud silenevad, kaovad lõtvus ja rippuvus, väheneb naha pind. Soojendamine stimuleerib väga hästi ka naha sügavamaid rakke, käivitades uute kollageen- ja elastiinkiudude tekkeprotsessi. Niiviisi jätkub noorenemisprotsess veel poole aasta jooksul pärast protseduuride kursust. Ka hiljem, 1-2 aasta jooksul on võimalik nautida saavutatud tulemust.

Vanemaealistele patsientidele sobivaks protseduuriks võib lugeda RF-liftingut, sest tal on vähe vastunäidustusi, on hästi talutav ja on efektiivne isegi juhul, kui ealised muutused näonahal on hästi nähtavad. Peamised näidustused – naha lõtvus, mis väljendub suure hulga pindmiste ja sügavate kortsude olemasolus (silmade ja ülahuule piirkonnas, nina-huule vahelised kurrud, kortsud laubal jt.), lõua kudede ja silmalaugude naha lõtvus.
RF-lifting kaotab edukalt naha lõtvuse ka keha piirkonnas – kaelal, kõhul, käte ülaosal, istmikul ja rinnal.

RF-liftingu eelised? Eelkõige on need:
-Mitte-invasiivsed ja mitte-traumaatilised
-Protseduur parandab naha kvaliteeti
-Koheste tulemuste saavutamine ja liftingu efekti saavutamine pärast kursuse läbimist
-Puudub vajadus anesteesiaks
-Valutu ja ei vaja spetsiaalset ettevalmistust
-Puuduvad tüsistused, tänu energia kasutamisele, mis ei kahjusta valke
-Võimalus läbi viia toetavaid protseduure
-Täielik sobimine ja vastastikuse efekti suurendamine teiste metoodikatega – kavitatsiooniga, piilingutega, mesoteraapiaga

-Efekti säilimine kuni 2 aastat

Soovitused protseduuri ajaks ja pärast protseduuri läbimist:


-raadiosagedusliku liftingu teostamise ajal peab patsient ära võtma kontaktläätsed ja igasugused metallesemed;


-protseduuri teostamise päeval on keelatud igasugune RF-ligtingu piirkonna mõjutamine; 
-keelatud on töödeldud nahka mõjutada mehaaniliselt (mitte kriimustada, mitte sügada jne);


-seitsme päeva jooksul pärast protseduuri on vaja hoiduda põletikuvastaste preparaatide kasutamisest;


-võtta C - vitamiini poole aasta jooksul, et toetada kollageeni sünteesi protsessi.Enne protseduuri peab hoiduma solaariumi, sauna külastamisest ja piilingust. Lisaks peab näo ja keha nahk olema vahetult enne protseduuri absoluutselt puhastatud, ilma meigi jälgedeta. Protseduuri läbiviimise aeg sõltub samuti mõjutamise piirkonnast ja võib olla 20 minutist kuni ühe tunnini. Protseduuride kursus koosneb 4 - 15 protseduurist iga 7-10 päeva tagant.Efektiivsema tulemuse saavutamiseks soovitatakse patsientidele järgmisel päeval pärast raadiosagedusliku liftingu läbiviimist lümfodrenaaži massaaži, mis on vajalik rakkudest eraldatud vedelike väljutamiseks. 


Praktika käigus on täheldatud kollageeni ja elastiini sisalduse märgatavat suurenemist pärast 6-7 protseduurilist kursust. Seejuures paranemist täheldatakse kõigis vanuse grppides, kaasaarvatud vanem iga.
Pikaajaline efekt

Pikaajaline efekt – on selle arvelt, et toimub naha kudede kontrollitav soojendamine ja käivitub fibroblastide poliferatsioon (HSP 47) ning 6 kuu jooksul toimub uue kollageeni moodustumine

Uurijad on tõestanud, et naha noorenemine toimub „kõige parema stsenaariumi järgi kõigist võimalikest“ – rakkude loomuliku stimuleerimise teel, mille tulemuseks on pikaajaline naha pinguldumine neis piirkondades, kus on märgata elastsuse ja tugevuse kadumist.


HETKEL ON TERMOLIFTING (RF LIFTING) ÜHEKS POPULAARSEMAKS PROTSEDUURIKS KOSMETOLOOGIAS – TEMA OHUTUS JA EFEKTIIVSUS ON MITMEKORDSELT TESTITUD ja sai ametliku kasutusloa fda juhatuse poolt usa-S.

TERMOLIFTINGU PROTSEDUURI NÄIDUSTUSED

Nägu. Näo kontuurid ühtlustuvad ja muutuvad kindlapiirilisemateks, „topeltlõug“ pinguldub ja väheneb. Toimub naha loomulik pinguldumine põsesarnadel ja põskedel ilma operatsioonita, nina-huule vaheline kurd muutub vähem silmatorkavaks ning suu piirkonna kortsud silenevad ja muutuvad vähem sügavateks.

Silmalaugude piirkonnas – kaovad kortsukesed ja „kanavarbad“ silmade ümbruses, ülemise ja alumise lau lifting, märgatavalt vähenevad kotikesed silmade all ja väheneb ülemise lau rippuvus.

Huuled. Ülemise huule kohal asetsevad vertikaalsed kortsud muutuvad vähem märgatavateks, huuled omandavad ühtlase ja kindlapiirilise vormi.

Käelabad. Vanust reedavad alati käed – pärast termoliftingut omandab nahk käelabadel endise toonuse, taastub elastsus ja tihedus, mille tõttu veenid peituvad. Sellised käed rõhutavad omaniku head tervist ja hoolitsetust.

Keha. Probleemseimad piirkonnad õnnestub siluda ainevahetusprotsesside aktiveerimise teel: naha tasandamine, tema elastsuse ja tugevuse tõstmine, venitusarmide eemaldamine.Toimub rasvaladestuste lõhkumine kõige probleemsemates piirkondades: puusade, kõhu ja istmiku piirkonnas. Koostoime kavitatsioonilise liposaktsiooniga parandab märgatavalt tulemust. Tselluliidi silmatorkavus väheneb, närtsinud nahk omandab toonuse, sünnitusarmid ja kaalulanguse tagajärjed muutuvad vähem nähtavateks.
Eriti meeldiv on see, et nähtavad tulemused ilmnevad kohe – juba esimene protseduur annab tuntava efekti. Saavutatud tulemuse kinnistamiseks ja parandamiseks viiakse läbi mitmest protseduurist koonev kursus. Selline mõjutamine avab naha reservid pooleks aastaks, seepärast parandab nahk selle aja jooksul iseseisvalt oma olukorda loomulikul viisil. Ja seejärel säilitab ta saavutatud tulemuse 2-3 aastaks. 


Kui protseduur on lõppenud, siis esimese ööpäeva jooksul on soovitatav mitte lasta nahka ülekuumeneda, mitte käia kuumas vannis, saunas ning on vaja vähendada päikese käes viibimise aega, samuti tuleks päeva võrra edasi lükata spordiga tegelemine.
MILLISTEL JUHTUDEL ON TERMOLIFTINGU PROTSEDUURID VASTUNÄIDUSTATUD


Termoliftingu läbi viimisel on teatud vastunäidustused. Käesolevast protseduurist tuleb loobuda samadel põhjustel nagu diatermist loobumisel.
• Uudismoodustiste (nii healoomulised, kui ka halvaloomulised) olemasolu piirkonnas, mida kavatsetakse mõjutada, teeb protseduuri läbiviimise lubamatuks. Samuti on protseduur lubamatu onkoloogiliste haiguste puhul.
• Kui kliendil on südamestimulaatoor või muud sisemised defibrilaatorid, metallist implantaadid mõjutamise piirkonnas, siis neid protseduure ei tohi teha.
• Dermatooside olemasolu töötlemise piirkonnas on vastunäidustus tööks.
• Infektsioonhaigused ägedas perioodis on põhjus protseduurist loobuda.
• Termolifting on vastunäidustatud isikutele, kes põevad kroonilisi haigusi dekompensatsiooni staadiumis.
• Raseduse ajal ja rinnaga toitmise ajal termoliftingut ei tehta.